V predchádzajúcom článku som Vám predstavil výhodný a veľmi obľúbený produkt – pôžičky cez internet. Teraz by som Vám rád napísal zopár tipov, ako získať pôžičku cez internet.

Tak ako pri bežnom úvere aj pri pôžičke cez internet budete musieť preukázať nejaký zdroj príjmov a schopnosť pôžičku splácať. V prvom rade by ste si mali prepočítať o akú veľkú pôžičku máte záujem, prípadne aká je Vaša najvyššia možná mesačná splátka. Tá by nemala presiahnuť výšku jednej tretiny Vášho mesačného čistého príjmu. Mnohé banky aj nebankové spoločnosti poskytujú na svojich stránkach tzv. úverovú kalkulačku  s ktorou hravo zistíte, či môžete získať pôžičku cez internet.

Ale pekne po poriadku. Prv než  sa rozhodnete požiadať o pôžičku cez internet, mali by ste dostatok času venovať vyhľadaniu tej najlepšej spoločnosti, od ktorej chcete získať pôžičku cez internet. Obvykle Vám najvýhodnejšie služby a podmienky pôžičky poskytne banka, od ktorej ste už v minulosti využili niektoré produkty. Ak sa z akýchkoľvek dôvodov nemôžete so žiadosťou obrátiť na banku, odporúčam využiť služby len väčšej a klientmi overenej nebankovej spoločnosti. Dajte si pozor na záložné práva hnuteľných aj nehnuteľných vecí, ktoré sú vo vysokom nepomere s výškou poskytovanej pôžičky.

Ak máte vybratú banku, či nebankovku k získaniu pôžička online cez internet je už iba krôčik. Pohodlne sa usadiť a vyplniť žiadosť na internetovej stránke banky. Dôraz treba klásť na dôsledné preštudovanie obchodných podmienok a oboznámiť sa okrem úrokov aj s ročnou percentuálnou mierou nákladov – čo je vlastne výška nákladov na pôžičku za rok. V prípade, že je potrebné k žiadosti pripojiť nejaké dokumenty, tieto môžete jednoducho preskenovať, alebo aj odfotografovať a pripojiť ich k žiadosti ako prílohu.

Pri získavaní pôžičky cez internet a odoslaní Vašej žiadosti sa vo veľmi krátkom čase dozviete o posúdení a schválení, či neschválení vašej žiadosti.  Od čerpania získaných finančných prostriedkov Vás delí už iba pár inštrukcií banky a pripísanie peňazí na účet. Ak ste spoľahlivým klientom, nebudete mať so získaním pôžičky cez internet žiadny problém.