Ako dostať pôžičku ihneď bez čakania na dlhý schvaľovací proces s neistým výsledkom? Ako a kde najlepšie získať takýto rýchly úver? Aj tieto otázky si zodpovieme v nasledujúcich riadkoch. Pre koho je však vhodná pôžička online a hneď? Určite nie pre každého. Časy kedy bolo možné získať pôžičku hocakej výšky bez účelu použitia sú nenávratne preč. Po uzemnení nebankoviek ako napr. Provident alebo Pohotovosť, kedy im štát zastropil maximálnu výšku úroku a to na dvojnásobok bankového úroku, prichádzajú ďalšie komplikácie. Tie plynú  zo strachu bankových aj nebankových poskytovateľov pôžičiek. Tí majú strach, žeby sa im splátky úverov nevracali včas alebo vôbec a následne mali ďalšie komplikácie s právnym vymáhaním splátok pôžičiek. SMS pôžičky sú taktiež na horizontom.

Preto sú podmienky pre poskytnutie úverov sprísnené. Banky s nebankovkami aj zo strachu zo súčasnej krízy spojenej s koronavírusom a neistoty udržania zamestnanosti pristúpili k obmedzeniam. To ale neznamená, že rýchlej pôžičke online sa nie je viac možné dostať. Práve naopak, možností je hneď viacero.   

Bankové pôžičky a finančné služby od Banky

Banková pôžička Vám dokáže ponúknuť najvýhodnejšiu úrokovú sadzbu. Najnižšie alebo žiadne poplatky za vybavenie a poskytnutie úveru a ďalšie poplatky spojené s vybavením rýchlej pôžičky. Súčet všetkých nákladov spojených s pôžičkou vyjadruje pojem RPMN (ročná percentuálna miera nákladov), ktorá berie do úvahy všetko. Banky sú povinné pri svojich finančných produktoch uvádzať RPMN, preto sa oň zaujímajte a určite sa podľa neho orientujte, v žiadnom prípade sa nikdy nerozhodujte iba na základe výšky úroku. Je bežnou praxou, že banka pre poskytnutie pôžičky ihneď kladie podmienky založenia bežného osobného účtu, za ktorý si účtuje poplatok. Razom je cena preplatenia pôžičky o poznanie vyššia. Príkladmi najznámejších banky sú Slovenská sporiteľňa SLSP, Tatrabanka, Cetelem (bývalá nebankovka), Raiffeisen, VÚB, ČSOB, Unicredit atď.

Predschválený úver

Banky sa rady hrdia predschválenou rýchlou pôžičkou, ktorá by mala byť k dispozícií takmer ihneď. Väčšinou si takúto ponuku nájdete v mobilnej aplikácii konkrétnej banky alebo v internet bankingu – lepšie povedané vyskočí tam na Vás. Nie je ojedinelým prípadom, že Vám zavolá cez telefón pracovník banky a snaží sa Vás zlomiť na tento produkt. Predschválený úver nemusí byť nevýhodná ponuka, avšak záleží na konkrétnych podmienkach konkrétnej banky. Nemusí sa však jednať o pôžičku ihneď. Banka si od Vás môže požiadať doklady ako napr. pracovnú zmluvu a pod. Preto si podmienky vopred zistite, aby ste neostalo nepríjemne prekvapený.

Povolené prečerpanie – debet

Taktiež veľmi častá služba ponúkaná bankami. Pri získaní určitej bonity Vám banka umožní čerpať finančné prostriedky aj keď ich reálne na účte nemáte Čím vyššia bonita tým vyšší debet banka ponúka. Pozor zasa záleží na konkrétnej banke aké podmienky poskytuje. Vo všeobecnosti však platí, že debet nie je veľmi výhodná rýchla pôžička.

Kreditná karta

Banky často ponúkajú pre získanie tejto karty akcie s kreditom zadarmo. Väčšina bánk nevyžaduje žiadne poplatky ak peniaze vrátia do určitého časového obdobia. Po prekročení tohto limitu sa však účtujú nemalé poplatky.

Nebankovky a rýchle nebankové pôžičky

Finančný trh neovládajú iba banky, ale aj nebankové pôžičky ako ich konkurencia. Pôžička ihneď je možná teda aj od poskytovateľov ako napr. Home Credit, Silverside, Quatro alebo Tesco pôžička. Oproti bankám sú výhodnejšie v čase, ktorý potrebujú na schválenie pôžičky ale na druhej strane sú nevýhodnejšie čo sa týka poplatkov a úrokov. Taktiež nepožadujú takú vysokú bonitu klienta resp. žiadateľa čo sa odzrkadlí na veľkej rýchlosti vybavenia pôžičky. Výhodou je bezúčelové použitie požičaných peňazí. Bezúčelovú pôžičku si vybavíte aj online cez web https://www.pozicky123.sk/

Čo ak Vám neschváli pôžičku ani nebankovka? Odpoveďou môže byť pôžička od ľudí P2P

 Zaujímavou a rýchlou alternatívou v získaní pôžičky môže byť aj získanie pôžičky od ľudí číže peer to peer. Funguje to cez sprostredkovateľov ako napr. FInzo alebo Žltý melón. Pôžička sa nedá radiť medzi tie výhodné ale určite je to typ pôžičky ihneď online a bez dokladovania príjmu.