Kto už niekedy hľadal možnosť, ako si požičať mimo štandardnú ponuku bánk, prišiel do kontaktu so značkou Silverside. Tá u nás pôsobí už vyše 5 rokov a jej cieľom je poskytovať finančný servis za obojstranne výhodných podmienok. Spoločnosť je zameraná na klientelu fyzických osôb, čiže na verejnosť, ktorá hľadá úvery a prefinancovanie.

Silvesride nebankovka

Ako funguje Silverside, história značky a čo ponúka

Silverside je súkromná spoločnosť, ktorá je na trhu prítomná od roku 2015. Celé obchodné meno spoločnosti je Silverside Financial services s.r.o. a spoločnosť je registrovaná v NBS. Tu je zapísaná v zozname samostatných finančných agentov. Prostredníctvom vlastnej siete finančných sprostredkovateľov ponúka verejnosti finančný servis.

Toto sú hlavné charakteristiky a piliere ponuky Silverside:

  • spoločnosť poskytuje pôžičky a spotrebiteľské úvery pre fyzické osoby, či už sa jedná o zamestnancov na trvalý pracovný pomer alebo aj o živnostníkov
  • úvery sú poskytované bezhotovostným spôsobom pripísaním na účet, ich splácanie je možné trvalým príkazom, príkazom na úhradu aj vkladom na účet
  • pôžičky sú dostupné na základe posúdenia bonity, nemôžu ich ale získať osoby, ktoré sú v exekúcií a ktoré majú negatívny úverový profil v registroch
  • vybavenie je pohodlné a jednoduché, prebieha online, k dispozícii máte aj kalkulačku a vyplatenie peňazí je na účet do 24 hodín od schválenia úveru, môžeme ju teda radiť medzi kategóriu pôžičky ihneď

Rozumná pôžička

Prvým typom úveru, ktorý môžete v Silverside získať, je Rozumná pôžička. Ide o základný produkt, ktorý spoločnosť ponúka a ktorý je aj najrozšírenejší. Dôvodom je, že sa jedná o univerzálne a flexibilne využiteľný spotrebiteľský úver pre každý účel.

Silverside

Tu sú jeho najdôležitejšie kritéria, parametre a podmienky:

Podmienky získania a účel: Aby ste mohli získať Rozumnú pôžičku, musíte mať aspoň 18 rokov, spôsobilosť na právne úkony a musíte splniť podmienky bonity. To znamená, že máte dostatočný príjem na splácanie pôžičky a nemáte zlý úverový profil v registroch. Pôžička je bezúčelová, nemusíte dokladovať, ako a na čo peniaze z nej využijete.

Úverový limit: Koľko si môžete s Rozumnou pôžičkou požičať? Minimálna výška je 500 e, maximálna 6 500 e. Konkrétna výška úveru, ktorý vám bude schválený, je závislá najmä od vašich možností. Silverside posúdi jednak váš príjem, ale aj vašu bonitu z minulosti a vyhliadky do budúcnosti. Ak to nebude stačiť, môžete mať ručiteľa.

Doba splácania: Ak ide o splatnosť, splácanie pôžičky je mesačnými splátkami v rovnakej výške a podľa splátkového kalendára. Minimálny počet mesačných splátok je 12, maximálny 60. To znamená, že úver môžete splácať od 1 do 5 rokov. Doba splatnosti je bez ohľadu na to, aká bude výška splátky, prvú splátku zaplatíte 55. deň od poskytnutia.

Úročenie a poplatky: Poskytnutie pôžičky je bez akéhokoľvek poplatku, neplatíte ani poplatky za vedenie úveru. Ak sa rozhodnete pôžičku predčasne splatiť, nemusíte zaplatiť ani žiadny poplatok za predčasné splatenie. Platíte iba úrok do doby predčasného splatenia. Výška úroku závisí od výšky úveru aj doby splatnosti, je okolo 20 %.

Pôžička na refinancovanie

Druhým typom úveru, ktorý Silverside má, je pôžička na refinancovanie. Aj v tomto prípade sa jedná o spotrebiteľský úver nebankového typu, ktorý je vyplácaný bezhotovostnou formou. Ako už hovorí samotný názov, cieľom úveru je refinancovanie dlhov.

Koľko, do kedy a za akých podmienok si požičiate? Pozrite:

Podmienky získania a účel: Pôžička je určená na vyplatenie nevýhodných dlhov z minulosti, najmä rôznych kreditiek, kontokorentov a predražených úverov. Môžete ju získať za tých istých podmienok, ako aj Rozumnú pôžičku. Musíte mať aspoň 18 rokov, byť spôsobilý na právne úkony a doložiť poskytovateľovi schopnosť pôžičku splácať.

Úverový limit: Na rozdiel od bezúčelovej Rozumnej pôžičky, má Pôžička na refinancovanie zvýšený úverový limit. To je aj jej najväčšia výhoda, nakoľko si môžete takto zaplatiť viac rôznych úverov naraz z minulosti. Požičať si môžete až do výšky 8 000 eur, minimálna suma je aj v tomto prípade 500 e. Výška úveru závisí od toho, akú máte bonitu.

Doba splácania: Pri refinančných pôžičkách je dôležitou aj doba splácania. Čím viac si totiž požičiate, tým vyššia bude aj vaša mesačná splátka. V tomto prípade platí, že doba splácania môže byť od 12 do 60 mesiacov. Už aj pri najväčšej sume, čiže 8 000 eur, sa tak bude vaša mesačná splátka blížiť k 200 €. To môže byť úspora oproti minulosti.

Úročenie a poplatky: Poskytnutie úveru je bez akýchkoľvek poplatkov. Ak sa rozhodnete ho v budúcnosti predčasne splatiť, platí to rovnako, neplatíte žiadny sankčný úrok alebo žiadny dodatočný poplatok. Čo sa týka úročenia, to môže byť okolo 20 % ročne, aj tu to závisí od výšky úveru, jeho splácania a vašej bonity. Pôžičku môžete mať aj s ručením.

Porovnanie s inými úvermi a pôžičkami

Na trhu nebankových spoločností nie je už síce taká široká ponuka, ako v minulosti, no aj tak Silverside vyčnieva oproti konkurencii. Je to viacerými zaujímavými benefitmi, ktoré ponúka, nejde iba o tie finančné. Zákaznícky prístup a flexibilita sú cenené viac.

Pôžičky porovnanie
Porovnanie pôžičiek na webe pozicky123.sk

Tu sú najväčšie výhody, ktoré v porovnaní s inými má:

  • za poskytnutie pôžičiek sa neplatia žiadne extra poplatky, rovnako tak je tomu aj v prípade predčasného splatenia, ktoré tiež nie je spoplatnené
  • ku každej pôžičke je možné dojednať si poistenie pre prípad problémov so splácaním, napríklad v dôsledku PN, straty zamestnania alebo invalidity
  • pôžičky sú dostupné aj v prípade, ak žiadateľ nespĺňa na 100 % všetky podmienky bonity, vtedy môže použiť ručiteľa na lepší prístup k pôžičke
  • posúdenie a schválenie pôžičky je oproti mnohým konkurenčným spoločnostiam oveľa rýchlejšie, pokojne sa môže stať, že to bude aj do 24 hodín

Ak by ste si to do 14 kalendárnych dní od podpisu úverovej zmluvy a pripísaní peňazí na účet rozmysleli, nie je to problém. Peniaze môžete vrátiť a to bez akéhokoľvek poplatku. Úvery si vybavíte aj čisto online, nie je potrebné nikam osobne chodiť. Kombinácia flexibility, jednoduchosti a dostupnosti je tak ďalšou silnou stránkou Silverside.